عضويت    ورود
پنل ورودي
» » » برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96

برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96

پس از طی مسافت ۱۶۰ كيلومتري به طرف غرب استان اصفهان به بوئين مياندشت می رسیم.بهشت گمشده ای همجوار با رشته كوه هاي زاگرس مركزي که در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دريا قرار دارد. بوئین میاندشت از شمال به شهرستان خوانسار، از جنوب به شهرستان فريدونشهر ، از طرف شرق به شهرستان فريدن و از غرب به شهرستان اليگودرز از توابع استان لرستان منتهي مي گردد.آب و هوای کوهستانی و زمستان هاي پر برف و سرد در این شهرستان فرصت های گردشگری زیادی را رقم زده است.بويين مياندشت از معدود مناطقي است كه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد به بهشت گردشگری غرب استان مشهور شده است.

برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96


یکی از نقاط گردشگری زمستانه این شهرستان پیست اسکی افوس است که به طول 850 متر درمنطقه گردشگری سرچشمه واقع شده و مجهز به تله اسکی است.

شهر افوس از توابع بویین میاندشت ،در غرب استان اصفهان و 38 کیلومتری شهرستان فریدن درمیان پیش کوه های داخل زاگرس مرکزی قراردارد.

در حالی که شور و علاقه دوستداران ورزش های زمستانی به اوج خود رسیده پیست اسکی افوس یکی از مراکز آماده پذیرای گردشگران و علاقه مند به ورزش های زمستانی است.

این پیست دارای استانداردهای لازم و شیب و ارتفاع مناسب و نیز بالابر بشقابی است که به‌ هر حال باعث شده تا روند بالا رفتن اسکی‌بازان به دامنه کوه تسهیل شود.
ارتفاع برف در پیست افوس به یک متر و نیم می رسد و در روزهای تعطیل حدود 3 هزار گردشگر از این پیست گردشگری بازدید می کنند.

پیست اسکی افوس مجهز به سایت اسکی با آموزش مربیان اسکی و پارکینگ با ظرفیت 400 دستگاه اتومبیل و 40 آلاچیق است.

پیست اسکی افوس دومین پیست غرب استان اصفهان با فاصله 2 کیلومتری از شهر قرار دارد و تا اواسط فروردین پذیرای علاقمندان به ورزش های زمستانی است.
افوس در دامنه کوه قوسی شکل به همین نام ایجاد شده است که این کوه بلند و برف گیر است و به همین دلیل جویبارهای زیادی از این کوه سرچشمه می‌گیرد

شهر زیرزمینی کردعلیا

از همان زمان به دلیل زمستانهای سرد و طاقت فرسا و نا امنی های موقتی که در منطقه وجود داشت مردم روستای کرد علیا را به این فکر واداشت که در زیر خانه های خود یکسری دست کندهای زیر زمینی ایجاد کنند تا خود و احشامشان در زمانهای نا امنی و زمان سرماهای طاقت فرسا در دل این دست کندها بتوانند به زندگی ادامه دهند.
این دست کند ها که دارای راهروهای عریض و اتاقک های تو در تو می باشند به یکدیگر راه داشته و در مجموع یک شهر زیر زمینی وسیع را تشکیل می دهند. در طول گذر زمان و با مهاجرت ارامنه از این منطقه بصورت تدریجی این دست کند ها هم کم کم جایگاه خود را از دست داد و در برخی از انها مسدود شده بود.

در پاییز سال 1395 با اطلاع میراث فرهنگی شهرستان از وجود این شهر زیرزمینی و طی بازدیدهای مکرری که انجام شد بخشهائی از این شهر با تشویق مالکین خانه های بالای این دست کندها توسط فرماندار و سایر مسئولین مرمت و نورپردازی شد. سپس کار ساماندهی این دست کندها توسط میراث فرهنگی از ابتدای زمستان 95 شروع شد و سه مورد از این دست کندها که در زیر سه خانه روستایی قرار دارند بصورت کامل نور پردازی و مهیای بازدید گردشگران نوروزی شده است.

این شهر زیر زمینی در زیر هشتاد خانه روستایی قرار دارد وتخمین زده میشود مساحتی در حدود 20هزار متر مربع مساحت داشته باشد که در حال حاضر حدود 1000متر مربع از آن در راستای نوروزی متفاوت آماده بازدید شده است.

شایان ذکر است اهالی روستای کرد علیا ومالکان این دست کندها با همکاری نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان و فرمانداری در حال تبدیل این شهر زیر زمینی به یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری شهرستان و استان می باشند.

این شهر زیر زمینی در ایام نوروز 96 آماده بازدید توسط گردشگران شهرستان تیران و کرون می باشد.

برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96
با یاد و نام ایزد یکتا

برنامه خانوادگی اعضا باشگاه در منطقه گردشگری افوس و شهر زیرزمینی کردعلیا

خانواده اعضاء شرکت کننده :


1 - خانواده تقی براهیمی
2 - خانواده نورالله براهیمی (سامان)
3 - خانواده عباس براهیمی
4 - خانواده مسعود براهیمی
5 - خانواده غلام کبیری ( همایون )
6 - خانواده ولی الله شاهین
7 - خانواده اصغر براهیمی
8 - خانواده عبدالرحمان موسوی ( روزبه )
9 - خانواده علی ضباح
10 - خانواده امید براهیمی
11 - خانواده محمد رحیمی
12 - خانواده یدالله براهیمی

برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96گزارش :

طبق برنامه باشگاه و هماهنگی با اعضاء شرکت کننده ساعت 6 صبح آدینه از مبداء با دو دستگاه مینی بوس به طرف شهر افوس که حدود 160 کیلومتری خمینی شهر قرار دارد رهسپار شدیم .
پس از 2/5 ساعت به شهر افوس از توابع بوئین و میاندشت با ارتفاع 2450 متر از سطح دریا رسیدیم با رسیدن به مقصد گروه صبحانه خورد و ساعت 10 برای کوه گشت از پاکوب شرق رود خانه به بالای یال اصلی صعود و در ادامه پاکوب ساعت 11 به یخچال برفی زیر یکی از قلل منطقه در ارتفاع 3000 متری رسید پس از برف بازی و گرفتن عکس و فیلم یادگاری ، فرود کردیم و ساعت 13:30 در کنار چادر ها آماده خوردن نهار شدیم .

برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96


پس از خوردن نهار و استراحت ساعت 17 به طرف شهر زیرزمینی کردعلیا حرکت و به کنار سد خاکی در آخر روستا روانه شدیم .

برنامه خانوادگی اعضا در افوس و کردعلیا(شهر زیر زمینی) بهار 96


یک ساعت برای تفریح و استفاده از هوای پاک و سالم روستا و خوردن عصرانه زمان صرف شد و ساعت 20 بسوی خمینی شهر روانه و با وجود ترافیک جاده و گرد و طوفان و گرد و غبار حاصله ساعت 22 به خمینی شهر رسیدیم و در کمال شادابی و سلامت با همدیگر خداحافظی و روانه منازل شدیم.
گزارش و عکس از سرپرست: روزبه
موضوع: گزارشات باشگاه » گزارش درون استانی نويسنده modir  31-02-1396, 20:58   بازديد: 615   
ارسال ديدگاه
نام:
ايميل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
كاراكترها را وارد نماييد: