عضويت    ورود
پنل ورودي
» » » گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )

آبشار زردلیمه یا بوینه آبشاری بسیار زیبا و بکر است که در میان کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس و در مجاورت رودخانه بازفت در جنوب منطقه اردل چهار محال و بختیاری قرار دارد,این آبشار در مسیر کوچ عشایر واقع است.
منطقه گرمسیری عشایر در پایین دست دره، در مجاورت آبشار و منطقه سردسیری آنها، در بالای دره و در شروع مسیر کوهنوردی است.
این آبشار دارای عرض تاج 65 متر و ارتفاع 40 متر است که در کنار طبیعت جنگل‌های بلوط زاگرس، مراتع سرسبز و آثار باستانی همچون پل خدا آفرین، ایل راه باستانی، سنگ حجاری شده 6000 ساله که حدود 73 پله از آن باقی مانده,قرار دار که آن را به یکی از زیباترین مناطق گردشگری ناشناخته ایران تبدیل کرده است.
نوع پوشش گیاهی منطقه عمدتا جنگلی و از نوع بلوط و بادام و نوع پوشش مرتعی علاوه بر گندم و جو دیم بومیان، گون و سایر گیاهان مرتعی قابل مشاهده است.
گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


برنامه پیمایش مسیر زیبای آبشار زردلیمه بهار 96

اعضاء شرکت کننده:
1 - علی کازرونی
2 - عقیل حاج هاشمی
3 - نصرالله کاظمی فر
4 - محسن حاج هاشمی
5 - ناصر حاج هاشمی
6 - احسان صمدی
7 - حسین سعیدی
8 - مرتضی عبداللهی

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


طبق هماهنگی عصر روز چهارشنبه 1396/02/06 با دو دستگاه خودرو شخصی گروه از مبداء خمینی شهر مسیر 230 کیلومتری به مقصد آبشار زرد لیمه را با زمان 3/5 ساعت طی کرده و شب را در مهمانسرایی در بازفت به صبح رساندند.
(برای رسیدن به مقصد مسیر شهرکرد - روستای کاج - گزستان و بازفت را طی طریق کردیم .)
گروه در ساعت 8 صبح پنج شنبه از محل مهمانسرا به روستای گزستان رفته و با سرگامی آقای کازرونی و آخرگامی آقای عبداللهی پاکوب مسیر عشایر را در پیش و بعد ازچند دقیقه پیمایش به رودخانه رسیدند برای گذر از رودخانه با کرجی که آقای اسدی یکی از روستایان با خیک بز ساخته است به آن طرف رودخانه رفته و ادامه مسیر را از سر گرفتند در طول پیماش گروه با استراحت های کوتاه در ساعت 13:30 در دشت وسیعی در کنار گورستان روستا برای صرف نهار اطراق و در ساعت 14:30 ادامه مسیر داده و پس از 10 ساعت در ساعت 18 به کنار آبشار رسیدند.

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


بعد از رسیدن به آبشار گروه چادرها را برپا کرده و مهیای شب مانی در کنار آبشار شدند هوای مطبوع و دلچسب منطقه تمام خستگی راه را کنار زد.
روز جمعه نزدیکی ظهر ، چند تن از همنوردان به آب زده و آب تنی مختصری کردند.
این برنامه با سه شبمانی همراه بود شب اول در مهمانسرای بازفت ، شب دوم در کنار آبشار و شب سوم در روستای گاوشیر میهمان عزیزان بختیاری بودیم.

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


سرپرست : علی کازرونی
عکاس : احسان صمدی
گزارش : عقیل هاشمی


گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


مسیر دسترسی به آبشار از روستای گزستان و رودخانه بازفت می باشد.
بهترین موقع سفر به منطقه فصل بهار است که آب و هوای مطبوع و تنوع گیاهی منطقه بر زیبای آن افزوده می شود شب در کنار آبشار نیمه سرد بود که با چادر وکیسه خواب نیز راحت است.
در طول مسیر دسترسی به آب وجود دارد منطقه بکر و فاقد دستشویی و جان پناه است.
موضوع: گزارشات باشگاه » گزارش درون استانی نويسنده modir  13-02-1396, 14:02   بازديد: 813   
ارسال ديدگاه
نام:
ايميل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
كاراكترها را وارد نماييد: