عضويت    ورود
پنل ورودي
» » » گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )

آبشار زردلیمه یا بوینه آبشاری بسیار زیبا و بکر است که در میان کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس و در مجاورت رودخانه بازفت در جنوب منطقه اردل چهار محال و بختیاری قرار دارد,این آبشار در مسیر کوچ عشایر واقع است.
منطقه گرمسیری عشایر در پایین دست دره، در مجاورت آبشار و منطقه سردسیری آنها، در بالای دره و در شروع مسیر کوهنوردی است.
این آبشار دارای عرض تاج 65 متر و ارتفاع 40 متر است که در کنار طبیعت جنگل‌های بلوط زاگرس، مراتع سرسبز و آثار باستانی همچون پل خدا آفرین، ایل راه باستانی، سنگ حجاری شده 6000 ساله که حدود 73 پله از آن باقی مانده,قرار دار که آن را به یکی از زیباترین مناطق گردشگری ناشناخته ایران تبدیل کرده است.
نوع پوشش گیاهی منطقه عمدتا جنگلی و از نوع بلوط و بادام و نوع پوشش مرتعی علاوه بر گندم و جو دیم بومیان، گون و سایر گیاهان مرتعی قابل مشاهده است.
گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


برنامه پیمایش مسیر زیبای آبشار زردلیمه بهار 96

اعضاء شرکت کننده:
1 - علی کازرونی ( سرپرست )
2 - عقیل حاج هاشمی
3 - نصرالله کاظمی فر
4 - محسن حاج هاشمی
5 - ناصر حاج هاشمی
6 - احسان صمدی
7 - حسین سعیدی
8 - مرتضی عبداللهی

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


طبق هماهنگی عصر روز چهارشنبه 1396/02/06 با دو دستگاه خودرو شخصی گروه از مبداء مسیر 230 کیلومتری به مقصد آبشار زرد لیمه را در زمان 3/5 ساعت طی کرد و به بازفت رسید شب در مهمانسرا شهر به صبح رسید. ( گروه مسیر شهرکرد - روستای کاج - گزستان و بازفت را پیمود.)
ساعت 8 صبح پنج شنبه از محل مهمانسرا به روستای گزستان رفته و با سرگامی آقای کازرونی و آخرگامی آقای عبداللهی پاکوب عشایر را پیش گرفته و پس از چند دقیقه پیمایش به رودخانه رسیدند برای گذر از رودخانه با قایقی که آقای اسدی یکی از روستایان با خیک بز ساخته است به آن طرف رودخانه رفته و ادامه مسیر دادند در طول پیماش با استراحت های کوتاه و خوردن تنقلات ساعت 13:30 به دشت وسیعی در کنار گورستان روستا رسید و برای صرف نهار اطراق کرد و ساعت 14:30 ادامه مسیر داده و پس از 10 ساعت پیمایش در ساعت 18 به کنار آبشار رسیدند.

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


پس از رسیدن به آبشار گروه چادرها را برای شبمانی در منطقه برپا کردند و روز جمعه در هوای مطبوع و دلچسب منطقه ، چند تن از همنوردان به آب زده و آب تنی کردند.
این برنامه با سه شبمانی همراه بود شب اول در مهمانسرای بازفت ، شب دوم در کنار آبشار و شب سوم در روستای گاوشیر میهمان عزیزان بختیاری بودیم.

گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


سرپرست : علی کازرونی
عکاس : احسان صمدی
گزارش : عقیل هاشمی


گزارش و پیمایش مسیر آبشار زردلیمه (بهار96 )


مسیر دسترسی به آبشار از روستای گزستان و رودخانه بازفت می باشد.
بهترین موقع سفر به منطقه فصل بهار است که آب و هوای مطبوع و تنوع گیاهی منطقه بر زیبای آن افزوده می شود شب در کنار آبشار نیمه سرد بود که با چادر وکیسه خواب نیز راحت است.
در طول مسیر دسترسی به آب وجود دارد منطقه بکر و فاقد دستشویی و جان پناه است.
موضوع: گزارشات باشگاه » گزارش درون استانی نويسنده modir  13-02-1396, 14:02   بازديد: 925   
ارسال ديدگاه
نام:
ايميل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
كاراكترها را وارد نماييد: