عضويت    ورود
پنل ورودي

صعود به قله ی آزران کاشان

مختصری از کوه آزران(چال)
روستای آزران از توابع شهر برزک در 72 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان کاشان واقع شده است.
این روستا در منطقه ای کوهستانی ومتصل به کوههای کرکس درارتفاع تقریبا 2700 متری از سطح دریا ، با آب و هوایی معتدل در فصول بهار و تابستان و زمستانهای سرد قرار گرفته است .
جمعیت روستا به صورت ثابت 1500 نفر و در هنگام حضور اهالی مستقر در شهرهای اطراف به بیش از 3000 نفر می رسد. اغلب اهالی روستا به شغل کشاورزی خصوصاً پرورش گل محمدی ، قالیبافی و دامداری اشتغال دارند.
با توجه به قدمت روستا و واقع شدن درمناطق کوهستانی ازجاذبه های دیدنی آن می توان به گلستانهای گل محمدی،چشمه سارها، کانال های پراز آب، آب بندهای ایجاد شده بر روی رودخانه ها، آب های ذوب شده از برف کوهها ولاله های روئیده در دامنۀ کوهها اشاره کرد.
کارگاه گلابگیری شرکت تعاونی و بازدید از فرایند آن از دیگر جاذبه های روستا می باشد.

صعود به قله ی آزران کاشان


گزارش صعود به قله آزران
با یاد و نام ایزد یکتا
برنامه باشگاه کوه نوردی مهربین

صعود به قله آزران ( چال ) ارتفاع تقریبی از سطح دریا 3550 متر.
جمعه 1395/11/22

اعضا شرکت کننده :
1 - حسین منتظری ( بابک ) اول گام
2 - ناصر غفوری
3 - عباس غفوری
4 - حسین باقری ( کیان )
5 - غلام کبیری ( همایون )
6 - امیرحسین بیگی
7 - مجید ماهوش ( کوروش ) سرپرست
8 - عبدالرحمان موسوی ( روزبه ) آخرگام
9 - سعید ملکزاده

صعود به قله ی آزران کاشان


گزارش :
ساعت 4:30 صبح جمعه ،طبق برنامه و هماهنگی های لازم با اعضاء به قصد قله دومیر از مقصد ، با دو دستگاه خودروی شخصی به طرف شهر میمه که در حدود 90 کیلومتری خمینی شهر قرار دارد رهسپار شدیم .
پس از 1/5 ساعت رانندگی در برف ،به پمپ بنزین موته (30 کیلومتر بعد از میمه) رسیدیم . با وجود برف شدیدی که می بارید به پیشنهاد متصدی پمپ بنزین مقصد قالهر را از طرف دلیجان طی کرده . به علت بسته بودن گردنه مجبور به بازگشت در جای اول شدیم در این رفت و برگشت 2 ساعت از وقت گروه تلف شد .
ساعت 8/30 صبح پا مشورت یکدیگر قله آزران را انتخاب کرده و بعد از خوردن صبحانه در نمازخانه پمپ بنزین ، وارد جاده برزک شدیم پس از روستای آزران در مسیر جاده آزران - کامو بعد از سربالایی دوم در کنار جاده اتومبیل ها را پارک و مسیر 2 کیلومتری خاکی ماشین رو را بعلت برف زیاد پیاده پیموده و پس از نیم ساعت و در ساعت 10 به آبگیر رسیدیم .
پس از کم کردن لباسها و حرکات کششی توسط آقای بیگی، ادامه مسیر را تا اول دره (آب دراز )که در مقابل و ادامه آبراه بود طی کردیم .

از اول دره تا چشمه و تک درخت بید را به مدت 45 دقیقه طی و سپس از یال سمت چپ صعود نموده ، پس از حدود 1/5 ساعت روی خط الرا"سی که به گوسفند سرا منتهی می شد رسیدیم و با صلاح دید تعدادی از اعضا و سرپرست به علت کمبود وقت و احتمال ارتفاع زیاد برف بر سر قله ، با گرفتن چند عکس یادگاری در ساعت 12/15 فرود و مسیر دره را به طرف پایین برف اسکی کردیم . در ساعت 14:15 کنار آبگیر نهار را صرف و در نهایت ساعت 15 در کنار خودروها بودیم .
مسیر باز گشت را از روستای کامو انتخاب و عصر ساعت 16/30 همگی در کمال صحت و سلامت به مقصد رسیدیم .

صعود به قله ی آزران کاشان


گزارش: روزبه
عکس : کوروش
موضوع: گزارشات باشگاه » گزارش درون استانی نويسنده modir  12-01-1396, 12:52   بازديد: 419   
ارسال ديدگاه
نام:
ايميل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
كاراكترها را وارد نماييد: