عضويت    ورود
پنل ورودي
» » » گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع

کوه صلا

يكی از قلل معروف شهرستان خمينی شهر صلا می باشد ارتفاع قله اصلی 2476 متر و ارتفاع شهرستان از سطح دريا 1620 متر می باشد کوه صلا در سمت شمال شهرستان قرار گرفته است و صعود به این قله از چهار جبهه آن میسر است .(جبهه شمال - جنوب - شرق و غرب )
قابل دسترس ترین مسیر صعود به قله صلا از جبهه جنوب است که از پارک جنگلی شهرستان شروع شده و پس از ورود به شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی و گذر از ساختمان های در حال احداث به پاکوب قله خواهید رسید. (قسمتی از پاکوب از اراضی دانشگاه صنعتی می گذرد که البته در آینده طبق توافقی که بین دانشگاه و شهرداری شده راه اصلی از شمال دانشگاه و در دامنه کوه خواهد بود)
پاکوب در دو طرف گسترده شده که سمت چپ آن دسترسی به سه چشمه ( چوجی - اناری و غم بر ) دارد و پاکوب سمت راست به قله می رسد.
اطراف اين قله دارای هفت چشمه كه اولين چشمه آن بنام چوجی (چوجی در زبان محلی به معنای گنجشک است و به واسطه داشتن گنجشکان زیاد به این نام خوانده می شود ) و كمی بالاتر چشمه اناری ( برای ازدیاد درختان انارش به این نام خوانده می شود ) و بالاتر از آن چشمه غم بر است. ( در گذشته بخاطر حضور دائم شخصی به نام قنبر به این نام خوانده می شد که به غم بر اصلاح گردید كه با درختان كهن کاج و زبان گنجشک احاطه شده و قدمت زيادی دارد. )
پشت جنگل دانشگاه چشمه مرواريد و در سمت شرق اين قله چشمه نبی ( برای حضور دائم فردی به نام سید نبی به این نام شهرت یافته است ) قرار گرفته كه آثار ساخت و ساز در آن مكان وجود دارد و مقداری آن طرفتر چشمه ای بنام مراد قرار گرفته كه مشرف به نيروگاه مي باشد و در غرب آن چشمه ای بنام چشمه زردی ( ور آفتاب = روبروی آفتاب ) قرار دارد كه مشرف به دانشگاه آزاد خمينی شهر است.

با یاد و نام ایزد یکتا

برنامه باشگاه کوه نوردی مهربین جمعه (1395/12/27)

صعود به قله صلا (2476 متر) و نصب تابلو قله

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع


اعضاء شرکت کننده :

1 - عباس غفوری
2 - ناصرغفوری
3 - مجید ماهوش(کوروش)
4 - سید مجتبی ابطحی
5 - عبدالغفار سرتیپی
6 - رمضانعلی عسکری فر
7 - عبدالرحمان موسوی(روزبه)
8 - مرتضی آقامحمدی
9 - غلام کبیری( همایون)
10 - رسول کبیری
11 - احسان صمدی
12 - مجید مختاری
13 - محسن ملکزاده
14 - سعید ملکزاده
15 - حسین باقری(کیان)
16 - امیر حسین بیگی

اعضایی که در جان پناه صلا به ما پیوستند:

17 - رضا صادقی
18 - نورالله براهیمی(سامان)
19 - علی براهیمی
20 - سعید اکبری
21 - حمیدرضا شاهین

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع


گزارش :

طبق برنامه باشگاه و هماهنگی با اعضاء شرکت کننده روز جمعه ساعت 5:30 صبح از محل پارک جنگلی ، گروه با سر گامی آقای سرتیپی و آخر گامی ناصر غفوری و به سرپرستی روزبه پس از ورود به شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی روی پاکوب اصلی قرار گرفت ساعت 6:05 پس از گرفتن عکس یادگاری در کنار دروازه قله ، ساعت 6:15 آماده صعود قله گردید. پیمایش مسیر با استراحت های كوتاه و خوردن آب همراه بود و ساعت 7:30 موفق به صعود قله شدند.
پس از نصب تابلو و مراسم قله و گرفتن عکس و فیلم یادگاری ، گروه ساعت 8:15 از قله فرود آمد و ساعت 9:15 به جان پناه صلا رسید و مشغول خوردن صبحانه شد.
سپس از پیراهن رسمی باشگاه رونمایی شد و ساعت 10 از جانپناه فرود آمدیم سرانجام ساعت 10:45 در کمال صحت و سلامت و شادابی با یکدیگر خداحافظی کرده و به منازل خود بازگشتند.

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع


مقدمه و گزارش از سرپرست

عکس : کوروش
موضوع: گزارشات باشگاه » گرارش درون شهری نويسنده modir  13-01-1396, 10:59   بازديد: 897   
ارسال ديدگاه
نام:
ايميل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
كاراكترها را وارد نماييد: