عضويت    ورود
پنل ورودي
» » » گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع

قله صلا يكی از قلل معروف شهرستان خمينی شهر می باشد ارتفاع قله 2476 متر و ارتفاع شهرستان از سطح دريا 1620 متر می باشد کوه صلا در سمت شمال شهرستان قرار گرفته است.
صعود به این قله از چهار جبهه آن میسر است .(جبهه شمال - جنوب - شرق و غرب )
بهترین و قابل دسترس ترین مسیر صعود به قله صلا از جبهه جنوب است که از پارک جنگلی شهرستان شروع شده و پس از ورود به شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی و گذر از ساختمان ها در شمال ،به پاکوب قله خواهید رسید. (قسمتی از پاکوب از اراضی دانشگاه صنعتی می گذرد که البته در آینده طبق توافقی که بین دانشگاه و شهرداری شده راه اصلی از بالای دانشگاه و در دامنه کوه خواهد بود)
پاکوب در دو طرف گسترده شده که سمت چپی آن دسترسی به سه چشمه ( چوجی - اناری و غم بر ) دارد و پاکوب سمت راستی مسقیم شما را به قله رهنماست.
اطراف اين قله دارای هفت چشمه كه اولين چشمه آن بنام چوجی (چوجی در زبان محلی به معنای گنجشک است و به واسطه داشتن گنجشکان زیاد به این نام خوانده می شود ) و كمی بالاتر چشمه اناری ( به واسطه داشتن درختان انار به این نام خوانده می شود ) بالاتر از آن چشمه ای است بنام غم بر ( بواسطه حضور دائم شخصی در زمان قدیم به نام قنبر یا غلام به این نام خوانده می شد که به غم بر اصلاح گردید ) كه با درختان كهن کاج و زبان گنجشک احاطه شده و قدمت زيادی دارد.
وقتی كه از اين مسير بگذريد مايل به سمت دانشگاه پشت جنگل ها چشمه مرواريد قرار دارد و در سمت شرق اين قله چشمه مراد قرار گرفته كه آثار ساخت و ساز در آن مكان وجود دارد و مقداری بالاتر چشمه ای بنام نبی (حضور دائم و تملک فردی به نام سید نبی به این نام شهرت دارد ) قرار گرفته كه مشرف به نيروگاه مي باشد. زمانی كه اين قله را از پائين دور بزنيد در غرب آن چشمه ای بنام چشمه زردی ( ور آفتاب = روبروی آفتاب ) قرار دارد كه مشرف به دانشگاه آزاد خمينی شهر است.

با یاد و نام ایزد یکتا

برنامه باشگاه کوه نوردی مهربین جمعه (1395/12/27)

صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع در محل قله

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع


اعضاء شرکت کننده :

1 - عباس غفوری
2 - ناصرغفوری
3 - مجید ماهوش(کوروش)
4 - سید مجتبی ابطحی
5 - عبدالغفار سرتیپی
6 - رمضانعلی عسکری فر
7 - عبدالرحمان موسوی(روزبه)
8 - مرتضی آقامحمدی
9 - غلام کبیری( همایون)
10 - رسول کبیری
11 - احسان صمدی
12 - مجید مختاری
13 - محسن ملکزاده
14 - سعید ملکزاده
15 - حسین باقری(کیان)
16 - امیر حسین بیگی

اعضایی که در جان پناه صلا به ما پیوستند:

17 - رضا صادقی
18 - نورالله براهیمی(سامان)
19 - علی براهیمی
20 - سعید اکبری
21 - حمیدرضا شاهین

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع


گزارش :

طبق هماهنگی های به عمل آمده باشگاه ، با اعضاء شرکت کننده روز جنعه رأس ساعت 5:30 صبح اعضاء در محل پارک جنگلی خمینی شهر(روبروی ترمینال باربری و مسافربری) تجمع و از ورودی شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی وارد پاکوب اصلی شده و به سوی قله کوه پیمایی را شروع کردند.
گروه با اول گامی آقای سرتیپی و آخر گامی ناصر غفوری و به سرپرستی کوروش پیمایش را آغاز و شروع به پیمودن مسیر قله نمودند.
در ساعت 6:05 گروه باگرفتن عکس یادگاری از دروازه تازه ساخته شده قله صلا به دست معمار رسول امیری در مسیر قله و استراحت رأس ساعت 6:15 آماده حرکت به سمت قله گردید. در طول مسیر گروه با استراحت های كوتاه و با تجدید قوا لازم در ساعت 7:30 موفق به زدن قله شدند .
بعد از نصب تابلو ارتفاع ، مراسم قله ، گرفتن عکس و فیلم یادگاری ،گروه در ساعت 8:15 از قله ، فرود را آغاز و در مدت 1 ساعت و با استراحت های کوتاه در ساعت 9:15 به جان پناه صلا برگشته و مشغول صرف صبحانه شدند.
سپس بعد از رونمایی و اهداء پیراهن رسمی باشگاه و گرفتن عکس یادگاری در ساعت 10 روانه پایین و سرانجام در ساعت 10:45 در کمال صحت و سلامت و با شادابی از همدیگر خداحافظی کرده و به منازل خود بازگشتند .

گزارش صعود به قله صلا(2476 متر) و نصب تابلو ارتفاع


گزارش و مقدمه: روزبه
عکاس : کوروش
موضوع: گزارشات باشگاه » گرارش درون شهری نويسنده modir  13-01-1396, 10:59   بازديد: 664   
ارسال ديدگاه
نام:
ايميل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
كاراكترها را وارد نماييد: